
MGFÜ-MINŐSÍTETT
SZAKÉRTŐ
SZAKÉRTŐI TEVÉKENYSÉGEINK
pályázati forrásból megvalósuló projektekhez
Carsongrey Üzletfejlesztő Kft.
A Karson szakértői területei, amelyeket pályázati forrásból is tudsz finanszírozni
- Stratégiai és üzleti tervezés
- Szervezeti struktúra és tevékenységek/folyamatok optimalizálása
- Vezetői- és menedzsment tanácsadás/fejlesztés
Kiknek ajánljuk ezeket a szakértői szolgáltatásokat?
- szeretnék működésüket nemcsak technológiai, hanem üzleti stratégiai és szervezeti szinteken is megerősíteni.
- technológiai (gyártástechnológia vagy informatika) fejlesztéseik hosszú távú, üzleti eredményekkel mérhető sikerességét szeretnék biztosítani.
- 20-50 fős szolgáltató és/vagy gyártó vállalkozások,
- dinamikus növekedésben lévő vagy azt tervező vállalkozások,
- külpiacra lépést tervező vagy külföldi jelenlétüket megerősíteni kívánó vállalkozások,
- generációváltó cégek,
- működési hatékonyságukat és/vagy profitabilitásukat növelni tervező vállalkozások.
MIBEN TUD NEKED A KARSON A JELENLEGI PÁLYÁZATI FINANSZÍROZÁSI KERETBEN SEGÍTENI?
A jelenleg nyitott GINOP Plusz 2.1.3-24 KKV-k innovációs képességének támogatása pályázatban lehetőség van több területen is üzleti és szervezeti innováció elindítására.
Miért javasoljuk ennek a megfontolását?
Egy technológiai fejlesztés a vállalkozás életében szükségszerűen maga után von szervezeti kihívásokat és kérdéseket is. A tapasztalat azt mutatja, hogy azok a vállalatok lesznek igazán sikeresek, amelyek harmonikusan fejlesztik technológiájukat, üzleti és szervezeti folyamataikat. A pályázat értékelése éppen ezért azokat a vállalkozásokat juttatja előnyhöz, amelyek komplex fejlesztést valósítanak meg. Ezalatt azt értjük, hogy a gyártástechnológiát vagy vállalatirányítási rendszert érintő folyamatfejlesztésen túl a vállalkozás működésének más területén is innovál. Ilyen területnek számít a szervezet fejlesztése is.
Tudjuk, hogy ez a pályázat a cégeknek a szokásosnál nagyobb kockázattal jár, mivel már az előkészítő szakaszban igénybe kell venni a szakértői szolgáltatásokat. Ezt a kockázatot mi azzal csökkentjük, hogy a pályázati projekttől, nyeréstől függetlenül is hasznos, megalapozott szakértői anyagot készítünk. Ez alapján akkor is megvalósítható és valóban előremutató a fejlesztés, ha más finanszírozási keretben indul el a projekt.
Szolgáltatásaink, amelyeket a jelenleg nyitott GINOP Plusz 2.1.3-24 KKV-k innovációs képességének támogatása pályázatban igénybe vehetsz:
I. Szervezeti struktúra elemzése, kialakítása, optimalizálása
- A szervezeti tevékenységek és folyamatok elemzése, optimalizálása, kiszervezési lehetőségek vizsgálata;
- A szervezet tevékenysége alapján a belső szabályzatok, kontrollok, munkafolyamatok, munkakörök kidolgozása, átalakítása, átszervezése, racionalizálása, döntési és hozzáférési szintek meghatározása;
- Személyügyi politika átalakítása, fejlesztése;
- Vállalati HR szervezet és működés fejlesztése, optimalizálása;
- Szervezeti modell átalakítása, szakterületi célok meghatározása, a szakterületek közötti együttműködés módjainak optimalizálása;
- Üzletmenet-folytonossági tanácsadás.
II. Vezetői- és menedzsment tanácsadás/fejlesztés, beleértve:
- Menedzsment tudás, készség-, és kompetenciafejlesztés;
- Vezetői coaching;
- A változásokkal kapcsolatos nehézségek kezelésével, változásmenedzsmenttel kapcsolatos tanácsadás;
- Vállalatvezetési módszertanokkal kapcsolatos tanácsadás;
- Vezetési működési modell elemzése és optimalizálása.
Milyen fejlesztési területhez érdemes kapcsolni a fentieket?
Ezeket nem a Karsontól veszed igénybe, de együttműködünk az általad választott tanácsadókkal:
A. Gyártásoptimalizálás és automatizálás, különösen
- gyártáshoz kapcsolódó kiszolgáló (informatikai) rendszerek bevezetése, fejlesztése
- gyártási műveletek, (rész)folyamatok felülvizsgálata, optimalizálása
- automatizálási lehetőségek feltérképezése
- gyártási és üzemeltetési módszertannal kapcsolatos tanácsadás (pl.: LEAN módszertan bevezetése)
- fentiekhez kapcsolódó szoftverbevezetés.
B. Intelligens termelésirányítás és / vagy vállalatirányítás bevezetése, fejlesztése
- Vállalatirányítási rendszer (ERP) megtervezése és bevezetése vagy továbbfejlesztése;
- Meglévő vállalati informatikai rendszerek integrálása vállalatirányítási rendszerbe;
- Folyamatok és működés átvilágítása új vállalatirányítási rendszer kiépítésével kapcsolatos tanácsadás céljából;
C. Minőség-, környezet-, munkavédelem-, adatbiztonság- és egyéb irányítási rendszerek bevezetéséhez és fejlesztéséhez kapcsolódó tanácsadás, beleértve
- A bevezetés előtt álló Minőségirányítási, Környezetközpontú irányítási, Információbiztonsági irányítási, Munkahelyi egészségvédelem és biztonság irányítási és egyéb irányítási rendszerek bevezethetőségi és tanúsíthatósági követelményeinek való megfelelőséghez a kapcsolódó folyamatok és működés felmérése, továbbá javaslatok, cselekvési terv kidolgozása és előkészítő tanácsadás lefolytatása;
- A már bevezetett és tanúsított irányítási rendszerek, folyamatok és működés megfelelőségének és hatékonyságának felmérése, továbbá javaslatok, eljárások, módszertanok kidolgozása azok további fejlesztésére és kapcsolódó tanácsadás lefolytatása.
MIÉRT JAVASOLT TÖBB TERÜLETEN FEJLESZTENI?
Egy technológiai fejlesztés a vállalkozás életében – tapasztalataink szerint – szükségszerűen von maga után szervezeti kihívásokat és kérdéseket is. A GINOP plusz 2.1.3.-24 pályázat értékelése, hasonló logika alapján, azokat a vállalkozásokat juttatja előnyhöz, amelyek komplex fejlesztést valósítanak meg. Ez alatt azt értjük, hogy a gyártástechnológiát vagy vállalatirányítási rendszert érintő folyamatfejlesztésen túl a vállalkozás működésének más területén is innovál. Ilyen területnek számít a szervezet fejlesztése is.
MUNKAKÖRÖK-FELADATKÖRÖK FEJLESZTÉSE
(SZERVEZETI STRUKÚRA FEJLESZTÉSE)
Miért szükséges egy dinamikusan fejlődő vállalkozásban a szervezeti struktúra fejlesztése?
A hatékonyabb munkavégzést támogató innovációk sikeres megvalósításának egyik alappillére, hogy a meglévő szervezeti struktúra munka- és feladatköreit is fel kell készíteni a változásra.
Ennek első lépése a jelenlegi munkakörök, hatáskörök és döntési szintek feltérképezése, és javaslattétel az (új vagy változó) üzletmenetet támogató struktúrára.
A folyamat során felszínre kerülhetnek:
- duplikációk,
- hiányterületek, amit az innováció hív életre,
- megszűnő területek, amikre nem lesz a jövőben szükség,
- összevonható területek,
- egyszerűsíthető területek.
Ebben a tanácsadási folyamatban a megfelelő struktúra, a feladat- és munkakörök átalakítása a munkaerő hatékonyabb használatához vezet, ez nagy mértékben növelheti a cég profitabilitását.
MOTIVÁCIÓS RENDSZEREK
(BÉR- ÉS KOMPENZÁCIÓS RENDSZER FEJLESZTÉSE)
Hogyan lesz piacképes a kompenzációs csomagod, a piacképes bért is beleértve?
A KKV-k egyik legnagyobb, HR-területet érintő problémája, hogy lehet piacképes bér és kompenzációs csomagot biztosítani, és megtartani a munkatársakat. A szervezeti innovációk a kezdeti szakaszban megnövelik a munkatársak terheit, ugyanakkor lekötik a szervezet forrásait, így még fontosabb, hogy egy megfelelő bérezési és motivációs struktúra álljon rendelkezésre.
Miért növekednek a munkatársak terhei, ha éppen a hatékonyság növelésére fókuszálunk? Az új folyamatok, szoftverek, rendszerek bevezetése plusz elvárást, tanulási szükségletet is jelent a munkavállalóknak a kezdeti időszakban, vagy magasabb szintű szakmai munkára, tudásra lesz szükség. Ez nagyfokú frusztrációhoz vezethet. Éppen ezért a szervezet működésében bekövetkező változások sikeréhez hozzátartozik, hogy megfelelő motivációs elemeket is biztosítson a cég a változásban résztvevő munkatársainak.
Ebben a tanácsadásban áttekintjük mi a cég jelenlegi helyzete a bér és kompenzáció területén, és az innovációs projekt után milyen változások várhatóak, amiben további motivációra van szükség. Javaslatot dolgozzunk ki a megfelelő rendszer kialakítására és későbbi fenntartására.
A VÁLTOZÁSOKKAL KAPCSOLATOS NEHÉZSÉGEK KEZELÉSE, VÁLTOZÁSMENEDZSMENT
Hogyan szerezhet versenyelőnyt a vállalkozásod a gyors és rugalmas alkalmazkodással?
A KKV-k növekedése gyakran azon múlik, hogy a növekedéssel vagy a növekedéshez szükséges változásokkal – új stratégia, strukturális változások, létszámnövekedés, új folyamatok bevezetése, kultúraváltás stb. – hogyan tudnak megküzdeni. A változásokhoz való gyors és rugalmas alkalmazkodás versenyelőnyt biztosít, hiszen aki nem változik, lemarad. A változásmenedzsment rengeteg tudást és jó gyakorlatot halmozott fel amelyek megértése, elsajátítása és implementálása – főleg egy kis szervezetben – kritikus fontosságú a növekedés érdekében.
A közös munka során:
- Felmérjük a szervezet változási képességeit, azokat a tényezőket, amelyek elősegítik, vagy épp nehezítik a változásokhoz való rugalmas alkalmazkodást a szervezet egészében.
- A vezetőkkel közösen szervezeti programokat dolgozunk ki ennek a képességnek a növelése érdekében,
- és megvalósítjuk ezeket a programokat.
Ennek eredményeképpen növekszik a teljes szervezet rugalmassága, változási képessége, így a környezeti hatásokra, piaci lehetőségekre a teljes szervezet gyorsabban és eredményesebben tud reagálni, ezzel akár versenyelőnyt is biztosítva a cégnek.
CÉLOKON ÉS KPI-OKON ALAPULÓ MENEDZSMENTRENDSZER (OKR) BEVEZETÉSE
Mitől lesznek mérhetőek és nyomon követhető a vállalkozásod elakadásai, fejlődése és sikere?
Az OKR (Objectives and Key Results) egy korszerű, rugalmas célkitűzési és teljesítménymenedzsment-rendszer. Ezt a tervezési metódust olyan sikeres vállalatok is alkalmazzák, mint pl. a Google, az Amazon, a Spotify vagy a Linkedin. Az OKR segít a szervezeteknek a legfontosabb célokra összpontosítani, mérni az előrehaladást, és összehangolni a csapatok munkáját.
Az OKR keretrendszer előnyei:
- Fókusz és prioritás: segít a vállalkozásnak és csapatoknak a legfontosabb célokra összpontosítani.
- Átláthatóság: mindenki láthatja a szervezet céljait és az előrehaladást,
- Rugalmasság: negyedévente felülvizsgálható és módosítható célrendszer,
- Motiváció: a kihívást jelentő célok ösztönzik az innovációt és a teljesítményt,
- Összhang: összehangolja az egyéni, csapat- és céges célokat,
- Mérhetőség: a kulcseredmények konkrét, mérhető mutatókat biztosítanak,
- Együttműködés: elősegíti a csapatok közötti kommunikációt és együttműködést.
A tanácsadási folyamat során megvizsgáljuk, milyen OKR-készültségi fokon van a szervezet, majd ennek megfelelő lépésekkel elindítjuk és kísérjük a bevezetést.